Adwokat Wrocław – Paweł Sysło wraz w Radcą Prawnym – Izabelą Sysło prowadzi Kancelarię Prawną Audens we Wrocławiu

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną ze szczególnym uwzględnieniem województwa dolnośląskiego i małopolskiego. Pomoc udzielana jest klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom – zarówno osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, jak i spółkom prawa handlowego, a także klientom instytucjonalnym.  Oferowane przez nas usługi realizujemy z dużym zaangażowaniem, rzetelnością i dbałością o interesy klientów. Członkowie naszego zespołu posiadają bogate doświadczenie i wiedzę zdobyte podczas wieloletniej pracy w kancelariach prawnych we Wrocławiu, a powierzone zadania wykonują z poszanowaniem tajemnicy adwokackiej oraz zasad etyki zawodowej.

Nasz Zespół

Paweł Sysło

ADWOKAT

Absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tytuł magistra uzyskał po przedłożeniu pracy magisterskiej w Katedrze Prawa Karnego Materialnego -„Instytucja recydywy w polskim ustawodawstwie karnym”. Po ukończeniu studiów odbył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu oraz złożył egzamin adwokacki. Od 2013 r. członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał we wrocławskich kancelariach prawnych, prokuraturach i sądach, gdzie zajmował się sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, administracyjnego, karnego, sportowego i medycznego. Ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe Prawa Medycznego i Bioetyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykonuje zawód mediatora oraz jest wpisany na listę mediatorów Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Interesuje się prawem karnym, spadkowym oraz prawem nieruchomości. Włada językiem angielskim.

Izabela Sysło

RADCA PRAWNY

Absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tytuł magistra uzyskała po przedłożeniu pracy magisterskiej w Katedrze Prawa Karnego Materialnego – „Przestępstwo znęcania się”, pod kierunkiem prof. dr hab. Jacka Giezka. Obecnie Radca Prawny, od 2014 r. członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach adwokackich na terenie województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego, gdzie zajmowała się sprawami z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego, gospodarczego, administracyjnego, karnego i prawa pracy. Poza prawem nieruchomości interesuje się prawem rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii rozwodów, stosunków między rodzicami a dziećmi, podziału majątku po ustaniu wspólności majątkowej oraz prawnokarnej problematyki przestępstw przeciwko rodzinie i opiece.

Dlaczego "Audens"?

Język prawnicze to w dużej mierze język łaciński. Terminologię łacińską stosujemy współcześnie również w medycynie, sztuce czy religii. Jest to język martwy, ale nie zapomniany. Paremie łacińskie oraz ponadczasowe prawdy towarzyszą nam do dnia dzisiejszego. Używamy ich częściej niż zdajemy sobie z tego sprawę. 

Łacińskie słowo „Audens” oznacza osobę dzielną, odważną, nie ulegającą strachowi, która niczego się nie boi. Znaczeniem tym pragniemy oddać nasze zaangażowanie w prowadzone przez nas sprawy. Zgodnie z kodeksem etyki zawodowej adwokat jest obowiązany do obrony interesów swojego klienta w sposób odważny i honorowy. Siłę do podjęcia walki o swoje prawa pragniemy również przekazać naszym klientom. Niezależnie od etapu sprawy oraz jej rokowań jesteśmy gotowi podjąć wysiłek i pomóc.

Dla nas zawód to misja

Naczelnym zadaniem każdego prawnika jest pomóc. Zawód adwokata był już w starożytności pojmowany jako szlachetna służba. Słowo advocatus zgodnie z jego pierwotnym znaczeniem oznacza przyjaciela który wspiera, pomaga i pociesza. Dla nas realizacja tych pięknych zawodów jakimi są adwokat oraz radca prawny jest satysfakcją z pomocy innym. Szczególne znaczenie ma więź zaufania pomiędzy prawnikiem oraz jego mandatem. Zadowolony klient poleca nas innym oraz powierza nam nowe sprawy. Takie sytuacje utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza misja pomocy innym ma sens.

Nowoczesność, czyli to co nas wyróżnia

Kancelaria Audens we Wrocławiu zapewnia wszystkim klientom szybki i łatwy kontakt w wygodnej dla nich formie. Wprawdzie oferujemy spotkania w tzw. cztery oczy, które są najprostszą formą przekazu, jednakże każdemu klientowi zapewniamy również kontakt telefoniczny, kontakt za pośrednictwem wiadomości e-mail oraz jeśli jest taka potrzeba, inny kontakt za pośrednictwem komunikatorów i aplikacji internetowych np. Skype – w tym udzielamy porad on-line, jeśli istnieją przyczyny dla których nasi klienci nie są w stanie spotkać się w siedzibie Kancelarii we Wrocławiu.
Zapewniamy całkowitą dyskrecję powiązaną z zachowaniem tajemnicy adwokackiej i radcowskiej. Ponadto jesteśmy przyjaznym zespołem otwartym na współpracę we wszelkiej dogodnej formie. Dbamy o indywidualne podejście do każdej ze spraw, a o interesy naszych klientów dbamy z taką samą starannością jak o własne.

Prawo nieruchomości – nasza specjalizacja

Jak większość kancelarii adwokackich czy radcowskich nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce posiadamy prawniczą specjalizacją. Na co dzień rozwiązujemy liczne problemy naszych klientów związane z prawem nieruchomości. Regulacje prawne dotyczące nieruchomości są bardzo obszerne, rozbite po licznych ustawach i rozporządzeniach. Problematyka związana z nieruchomościami występuje m.in. w sprawach spadkowych, rodzinnych, rzeczowych a najczęściej w obrocie cywilnoprawnym (sprzedaż, najem dzierżawa, darowizna itp.).

Jako kancelaria, mająca siedzibę we Wrocławiu i działająca głównie na terenie miasta oraz w obszarze województwa dolnośląskiego zdołaliśmy zauważyć jak istotną kwestią dla ludzi jest obrót nieruchomościami. Jedni ludzie kupują domy czy lokale żeby zapewnić swoje potrzeby mieszkaniowe, inni kupują żeby wynajmować, kolejni zaś traktują nieruchomości jako bezpieczną lokatę na przyszłość. W każdym przypadku jakby nie spojrzeć, chodzi jednak o mniejszą lub większą inwestycję, a kto inwestuje nie lubi przecież tracić. Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo prężny, kto chociaż raz doświadczył próby nabycia nieruchomości (albo udało mi się ją nabyć) wie, że dynamizm zakupów w duży mieście przypomina zakupy w supermarkecie, a dobre lokale, domy czy grunty sprzedają się w mgnieniu oka. Jeżeli znajdziemy dobrą, interesującą nas ofertę myślimy o inwestycji, zastanawiamy się jednocześnie czy podejmujemy właściwy wybór w końcu najczęściej inwestujemy pieniądze swojego życia.
Jak więc podejmować szybką decyzję nie popełniając poważnych błędów, które mogą przemienić nasze marzenia w koszmar ? Odpowiedź jest prosta – zaufaj tym, którzy umieją szybko działać, znają prawne zagwozdki przy transakcjach związanych z nieruchomościami oraz na co dzień pomagają ludziom w tej materii. 

Kancelaria z siedzibą w mieście Wrocław zajmująca się prawem nieruchomości, może przeprowadzić Cię przez cały proces kupna, sprzedaży, najmu, dzierżawy, darowizny i zamiany nieruchomości. Sporządzamy profesjonalne umowy cywilnoprawne (w tym umowy przedwstępne!), przeprowadzamy analizy opłacalności kupna danej nieruchomości i sprawdzamy jej aktualny stan prawny, negocjujemy w imieniu klientów i asystujemy przy wszelkich czynnościach związanych z obrotem nieruchomościami. Oczywiście Wrocław to nasz główny obszar działania, jednak pomagaliśmy już klientom na terenie całej Polski, asystując przy transakcjach na terenie województwa lubuskiego, małopolskiego i opolskiego. Służymy również pomocą klientom z zagranicy posiadającymi nieruchomości w Polsce na sprzedaż lub chcącymi je dopiero nabyć, działając w ich imieniu na podstawie szczególnych pełnomocnictw notarialnych.

Po co mi adwokat skoro mam pośrednika? Pamiętaj adwokat to nie pośrednik nieruchomości i nie zależy mu na szybkiej sprzedaży lub kupnie nieruchomości. Adwokat od prawa nieruchomości to asystent dbający o Twój interes… Twój i tylko Twój. Pośrednicy współpracują z obiema stronami chcąc jak najszybciej dokonać transakcji nie zagłębiając się w to czy właściwie inwestujesz swoje pieniądze albo czy korzystnie sprzedajesz nieruchomość. To oczywiste, liczy się efekt sprzedaży, od którego liczona jest prowizja, a czy dobrze kupiłeś/sprzedałeś to już Twoje zmartwienie. Dla przykładu podamy faktyczne stawki pośredników z miasta Wrocławia którzy najczęściej inkasują w okolicach 2-2,9% prowizji od sprzedaży od każdej ze stron, co daje im łącznie wynagrodzenie od 4-5,8% netto ceny sprzedaży. Pomimo wysokich prowizji pośrednictwo w transakcjach związanych z nieruchomościami w dużych miastach (jak Wrocław!) bywa nieuniknione. Rynek przejęty jest przez agentów, którzy mogą pomóc w nabyciu nieruchomości, ale działać będą na rzecz dokonania transakcji, a nie reprezentując stricte Twoje interesy. Jak myślisz za ile może Ci pomóc profesjonalista, który stoi po Twojej stronie ? Uwierz kwoty pomocy nawet u dobrego prawnika rzadko przekraczają połowę wynagrodzenia pośrednika, a Ty otrzymasz osobistego asystenta – profesjonalistę, który zadba o Twój interes na każdym etapie transakcji.

 

Na czym polega kompleksowa pomoc prawna?

Wszelkie problemy prawne naszych klientów rozwiązujemy kompleksowo dzięki współpracy z wieloma innymi podmiotami reprezentującymi branże prawniczą lub pokrewne. Nigdy nie pozostawiamy naszych klientów z problemem, bez względu na rodzaj pomocy prawnej jakiej potrzebuje. Kancelaria Audens we Wrocławiu stale współpracuje z:

Kancelariami Adwokackimi i Radcowskimi

Jeśli szukasz specjalisty z wąskiej dziedziny prawa lub z innych przyczyn nie jesteśmy w stanie Ci pomóc, zapewnimy Ci kontakt z innymi zaprzyjaźnionymi kancelariami prowadzonymi przez adwokatów i radców prawnych.

Kancelariami Notarialnymi

Jeśli szukasz notariusza, a nie wiesz jakie dokumenty są Ci potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego, nie potrafisz odnaleźć się w gąszczu urzędów, organów i instytucji do których należy się udać aby uzyskać niezbędne dokumenty, możesz nam zlecić to zadanie. Wyręczymy Cię we wszelkich formalnościach, wyjaśnimy wszystkie etapy postępowania, uzyskamy dla Ciebie dokumenty z urzędów, a jeśli nie masz możliwości udać się sam do notariusza, np. nie jesteś z Wrocławia lub przebywasz za granicą, również w tej czynności możemy Cię zastąpić.

Kancelariami Komorniczymi

Jeśli uzyskałeś już korzystny dla siebie wyrok, chcesz powstrzymać swojego dłużnika przed ukryciem posiadanych przez niego środków finansowych oraz chcesz szybko wyegzekwować należne Ci pieniądze skontaktuj się z nami. Sporządzimy wszelką niezbędną dokumentację dla komornika, Kancelaria Komornicza potraktują Twoją sprawę priorytetowo.

Jeśli Twoje postępowanie sądowe czy egzekucyjne jest w toku lub zostało już zakończone a uważasz, że masz podstawy, aby żądać wstrzymania dalszych niesłusznych działań komornika, skontaktuj się z nami. Sporządzimy wszelką niezbędną dokumentację i skontaktujemy się bezpośrednio z komornikiem za Ciebie.