Witamy na blogu o nieruchomościach i prawie Law House!

hammer-620008_960_720
Paweł Sysło
Paweł Sysło

Prawnik przy zakupie mieszkania

Zastanawiałeś się kiedyś jak prawnik może pomóc Ci przy zakupie mieszkania? Może uczestniczysz już jako strona kupująca w obrocie nieruchomościami i napotkałeś pewne problemy natury prawnej, których nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać? Wszelkie wątpliwości przy kupnie mieszkanie może rozwiać wizyta u dobrego prawnika. Profesjonalista przeanalizuje problem i przeprowadzi Cię przez cały proces transakcji mając na uwadze Twój najlepszy interes!

Jeżeli w obecnie albo w najbliższej przyszłości chcesz podjąć decyzję o zakupie mieszkania skorzystaj z usług dobrego prawnika z Wrocławia. Jeżeli masz wątpliwości czym różni się prawnik od pośrednika nieruchomości zapraszamy Cię do zapoznania się z wpisem na blogu na naszej stronie kancelarii adwokackiej pt. Prawnik, a pośrednik nieruchomości.
Rynek nieruchomości w największych miastach w Polsce takich jak Wrocław jest bardzo prężny. Doświadczenie próby nabycia nieruchomości uświadamia że dynamizm zakupów w duży mieście przypomina zakupy w supermarkecie, a dobre lokale mieszkalne sprzedają się w mgnieniu oka. Jeżeli znajdziemy interesującą nas ofertę myślimy o inwestycji, zastanawiamy się jednocześnie czy podejmujemy właściwy wybór w końcu najczęściej inwestujemy pieniądze swojego życia.

Jak prawnik może pomóc w zakupie wymarzonego mieszkania?

Dobry prawnik może przeprowadzić Cię przez cały proces kupna lokalu mieszkalnego. Adwokat sporządzi dla Ciebie profesjonalną umowę przedwstępna, przeprowadzi analizę opłacalności kupna danej nieruchomości i sprawdzi jej aktualny stan prawny. Ponadto w Twoim interesie będzie negocjować cenę zakupu oraz asystować przy wszelkich czynnościach związanych z kupnem mieszkania. Bardzo istotnym elementem jest również weryfikacja sporządzonego notarialnie projektu aktu kupna lokalu. 

Załóżmy, że decydujesz się na kupno mieszkania, czy chciałbyś znać jego stan prawny, czyli zwyczajnie wiedzieć co kupujesz ? Podejrzewam, że tak. Jeżeli zatem decydujesz się na kupno powinieneś wymagać od sprzedającego przedstawienia pewnych dokumentów np. aktualnego odpisu księgi wieczystej, zaświadczenia z urzędu o braku zameldowania osób w lokalu, informacji od zarządcy o zaległościach związanych z lokalem itp. Do wydania tych dokumentów potrzebny jest czas, a bez znajomości ich treści zakup staje się loterią – właściwie los zadecyduje czy dokonujemy dobrego czy złego zakupu. Jeżeli więc porozumiałeś się w sprawie kupna mieszkania z jego właścicielem to kolejnym etapem powinno być spisanie umowy przedwstępnej, w której zabezpieczysz swoje interesy i wskażesz czas na dostarczenie dokumentów związanych z lokalem. Umowa przedwstępna zawiera termin zawarcia umowy przyrzeczonej i jej kluczowe postanowienia. Dzięki niej strony wiążą się prawnie – zaczynają czuć powagę transakcji i dążą do jej sfinalizowania. Poprzez zawarcie umowy przedwstępnej unikniesz sytuacji, w której nieuczciwy sprzedawca rozmyśli się i następnego dnia zdecyduje się np. sprzedać nieruchomość komuś innemu, a jeżeli się tego dopuści przysługiwać Ci będzie odszkodowanie za to, że liczyłeś na zawarcie umowy przyrzeczonej.
Zakup nieruchomości to wielotysięczna transakcja, która często pochłania oszczędności życia każdego z nas. Warto więc skorzystać z porad i pomocy specjalisty, który będzie czuwał nad prawidłowością zakupu i pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

Jeżeli masz wątpliwości co prawidłowości transakcji kupna lokalu, w której uczestniczysz lub chcesz bezpiecznie dokonać zakupu nieruchomości na rynku wtórnym lub pierwotnym zgłoś się do nas – Kancelaria Audens specjalizuje się w prawie związanym z obrotem nieruchomościami. Skorzystanie z usług adwokatów i radców prawnych na każdym etapie obrotu nieruchomościami to dobre rozwiązanie. Nawet często zwykła porada prawna może uchronić nas przed konsekwencjami nieświadomej, złej decyzji, dobry prawnik jest praktycznie gwarantem ochrony Twoich interesów osobistych i majątkowych.

Blog Law House jest odzwierciedleniem naszego zainteresowania tematyką prawa i nieruchomości. Będąc praktykami na co dzień, prowadzącymi kancelarię prawną we Wrocławiu, chcemy podzielić się zdobytą wiedzą i poglądami dotyczącymi różnych płaszczyzn prawa, które dotykają tematyki związanej z nieruchomościami. Nie piszemy o wszystkim, bo o wszystkim pisać się nie da. Nie stawiamy na teorię, ale na praktyczną stronę prawa. Wskazujemy na problemy i zagadnienia, jakie każdy z nas może napotkać w codziennym życiu, a które mają związek z nieruchomościami. Nasze wpisy będą obejmować m.in. sprawy spadkowe, rodzinne, rzeczowe oraz tematykę obrotu cywilnoprawnego.

adwokat Paweł Sysło

Jeżeli szukasz praktycznych, prawniczych wskazówek dotyczących spraw związanych z nieruchomościami to znalazłeś się we właściwym miejscu. Trafiłeś do miejsca gdzie mieszka prawo!

Autorzy Bloga Law House

 radca prawny Izabela Sysło

Jeżeli potrzebujesz porady prawnej w szerszym zakresie niż jest to opisane na blogu albo potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie związanej z nieruchomościami zapraszamy na stronę naszej Kancelarii Audens we Wrocławiu albo bezpośrednie skontaktowanie się pod numerem: