Obsługa prawna firm we Wrocławiu jest udzielana przez nas zarówno klientom biznesowym, korporacyjnym, małym, średnim oraz dużym przedsiębiorstwom. W ramach świadczonej pomocy prawnej dla przedsiębiorców, Kancelaria Audens z Wrocławia oferuje szeroki zakres usług. Jeżeli poruszamy się w obrębie prowadzenia działalności gospodarczej przepisy ogólne oraz te związane bezpośrednio z naszą branżą nie powinny być nam obce. Już podczas zakładania działalności w Polsce dowiadujemy się, że musimy spełnić pewne wymogi prawne, aby nasza firma mogła w ogóle istnieć. Informacje na ten temat są ogólnodostępne i zwykle na stronach internetowych urzędów możemy znaleźć poradniki jak odnaleźć się w gąszczu obowiązujących nas przepisów. Jeżeli pomyślnie uda nam się przejść przez etap założenia czy to jednoosobowej działalności gospodarczej czy też spółki prawa handlowego pozostaje najtrudniejsze – jej prowadzenie.

Obsługa prawna firm Wrocław - dla kogo?

Praca przedsiębiorcy wymaga od niego dużo samodyscypliny i determinacji, zwykle też umiejętności podejmowania strategicznych decyzji. O ile przedsiębiorca zna swoją branżę (zrobił rozeznanie na rynku, stworzył biznesplan, zdobył odpowiednie uprawnienia do prowadzenia działalności) to często ta wiedza nie idzie w parze ze znajomością prawa w tym  obszarze. Dla przykładu – czy każdy lekarz prowadzący gabinet zna przepisy ustawy o działalności leczniczej, o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, o zawodach lekarza i lekarza dentysty, o izbach lekarskich itd. oraz czy umie je właściwe interpretować i stosować? Z pewnością nie, bo jego zadaniem jest leczyć, a nie zajmować się przepisami. Branża medyczna jest tylko przykładem, każda inna posiada również specyficzne uregulowania prawne, ale niestety rzadko kiedy jesteśmy tego świadomi. Znajomość prawa jest nam potrzebna nie tylko doraźnie w sytuacji zagrożenia, ale cały czas aby takich sytuacji unikać. Jeżeli sami nie mamy czasu prawnie zajmować się prowadzoną firmą czy nie warto zlecić tego zadania profesjonalistom ?

Stała obsługa prawna firm Wrocław - czy dla każdego?

Nie każda, firmy z branży prawniczej z pewnością poradzą sobie same, ale pozostałe powinny mieć w swoich szeregach dobrego prawnika. Prowadzisz firmę, czyli podejmujesz ważne decyzje, kupujesz, sprzedajesz i świadczysz usługi, tak naprawdę codziennie masz styczność z prawem. Prawo praktycznie nas otacza i nie da się go uniknąć, a w szczególności w sytuacji, w której zarządzasz założonym przedsiębiorstwem.

Jesteś przekonany, że ze wszystkim poradzisz sobie sam? Dobra księgowa sprosta każdemu zadaniu, a prawnik tylko będzie mnożył problemy? Uwierz, prowadzenie działalności nie raz  wystawi Cię na ciężkie próby, w których będziesz potrzebował fachowego wsparcia. Nie ryzykuj stratami ciężko zarobionych pieniędzy. Działaj rozsądnie i inwestuj w profesjonalizm! Oszczędzanie na prawniku to tylko pozorna oszczędność, za którą niestety wielu firmom we Wrocławiu i na terenie całego kraju przychodzi ostatecznie słono zapłacić. Tylko działania osób z wiedzą i doświadczeniem mogą pomóc zabezpieczyć Twoje interesy osobiste i finansowe. Pamiętaj adwokat jest po Twojej stronie, to nie tylko ekspert, ale również nieoceniony doradca.

Jak prawnik może pomóc przedsiębiorcy ?

Twoje próby kontaktu z nieuczciwym kontrahentem pozostają bez odpowiedzi? Zaległe sprawy i zaległości płatnicze uniemożliwiają Ci poprawienie sytuacji i wygenerowanie zysków? Nie pozostawaj dłużej bierny. Powierz kontakt z nieuczciwymi partnerami biznesowymi profesjonaliście.

Prowadzeniu każdej działalności gospodarczej towarzyszy regularny stres związany z podejmowaniem decyzji. Ogranicz zatem swoje problemu do ich czysto – branżowego charakteru. Nie ryzykuj zastanawiając się czy Twoja niewiedza doprowadzi do strat finansowych prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa. Pozostając w stałej współpracy z zaufanym prawnikiem, życie każdego przedsiębiorcy stanie się łatwiejsze – również Twoje! Zadaniem prawnika jest przecież rozwiązywanie Twoich bieżących problemów prawnych wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej.

Podstawowym celem każdego przedsiębiorstwa jest generowanie zysków. Już na etapie otrzymywania czy wystawiania faktur za świadczone usługi lub sprzedane towary może powstać mnoga liczba problemów i wątpliwości. Ewentualny spór dotyczący zasadności zapłaty  może doprowadzić do realnych strat finansowych. Dobry prawnik pomoże Ci odzyskać pieniądze oraz wskaże skuteczne metody zapobieżenia przyszłym niepowodzeniom. Analogiczne w kwestiach dotyczących zatrudnienia oraz zwolnień pracowników. Warto zasięgnąć rzeczowych informacji u profesjonalisty, aby z wyprzedzeniem zapobiec przykrym konsekwencjom prawnym oraz materialnym.

Ponadto wskazać należy, że częstym sposobem rozwiązywania konfliktów pomiędzy przedsiębiorcami jest mediacja. Sposób ten ogranicza do minimum koszty wobec możliwości rezygnacji z prowadzenia czasochłonnego i drogiego procesu sądowego. Dużą cześć sporów można rozwiązać polubownie np. poprzez rozłożenia płatności na raty, odroczenie terminów płatności, czy rezygnacji jednej ze stron z części żądań. Zastanów się czy wymienione rozwiązania nie pomogłyby zakończyć również Twoich problemów? Czasem lepiej iść na drobne ustępstwa i zakończyć spór niż się sądzić, nie uważasz ?

Czy miasto Wrocław to jedyny obszar działalności Kancelarii w zakresie obsługi prawnej firm ?

W kwestii współpracy i pomocy prawnika – przedsiębiorcy brak jest ograniczeń w tym zakresie. Najczęściej bowiem charakter problemów prawnych związanych z działalnością gospodarczą nie wymaga osobistego stawiennictwa adwokata w siedzibie czy filii przedsiębiorstwa. W dzisiejszej dobie i stopniu elektronizacji wszelkich czynności brak jest przeszkód, aby podjąć współpracę w zakresie pomocy prawnej również z przedsiębiorcą z poza Wrocławia.

Warto nadmienić, że również fakt prowadzenia działalności poza granicami kraju nie stanowi przeszkody, aby podjąć stałą współpracę w zakresie świadczonej pomocy prawnej np. mając na względzie filie/oddział przedsiębiorstwa lub kontrahentów z Polski.

Adwokat obsługi prawnej firm we Wrocławiu - cena

Koszt jest bezpośrednio zależny od Twojej decyzji o charakterze i zakresie świadczonej pomocy prawnej. W zależności od tego czy interesuje Cię poprowadzenie konkretnej sprawy czy bieżące rozwiązywanie problemów w postaci stałej obsługi prawnej. Jeśli nie jesteś pewien jakie pomocy potrzebujesz, napisz w formularzu kontaktowym, a po otrzymaniu zwrotnej informacji, zdecydujesz jak forma współpracy będzie najlepiej odpowiadać potrzebom Twojego przedsiębiorstwa.

W zależności od Twoich potrzeb, koszty obsługi prawnej ustalane są indywidualnie do stopnia:

  • nakładu i czasu pracy adwokata;
  • charakteru i stopnia zawiłości powierzanych spraw;

jako główne czynniki wpływające na wysokość honorarium.

Wychodząc naprzeciw nieustannym pytaniom o cennik stworzyliśmy dedykowane wszystkim przedsiębiorcom pakiety obsługi prawnej, które ułatwią zobrazowanie zakresu współpracy. Znajdziesz je poniżej w dalszej części wpisu.

Pakiety obsługi prawnej dla przedsiębiorców

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na informację dotyczące cenników  usług prawnych dla firm przygotowaliśmy gotowe pakiety, ułatwiające wybór interesującego nas zakresu pomocy kancelarii. Pakiety są jedynie przykładem możliwości zawarcia umowy o współpracę z kancelarią i możliwa jest ich modyfikacja na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa.

Kancelaria Audens we Wrocławiu przygotowała 3 propozycje pakietów abonamentowych na usługi prawne dla przedsiębiorców. Możesz zapoznać się z nimi poniżej, a interesujący Cię abonament zamówić korzystając z dostępnego formularza kontaktowego.

 

Pakiet Biznes Start

Pakiet Biznes Plus

Pakiet Biznes Max

Ilość godzin pracy prawnika w skali miesiąca

5 godzin

10 godzin

15 godzin

Porady i konsultacje prawne w formie telefonicznej/e-mail

Nieograniczone w ramach dostępnych godzin prawnika

Nieograniczone w ramach dostępnych godzin prawnika

Nieograniczone w ramach dostępnych godzin prawnika

Prawnik „na miejscu” w siedzibie firmy – w tym udział w negocjacjach i spotkaniach biznesowych

1 godzina (w ramach dostępnych godzin pakietowych)

3 godziny (w ramach dostępnych godzin pakietowych)

5 godzin (w ramach dostępnych godzin pakietowych)

Sporządzanie umów nazwanych

1 umowa (max. 3 strony a4)

2 umowy (max. 3 strony a4)

3 umowy (max. 4 strony  a4)

Opiniowanie umów i dokumentów biznesowych

1 opinia (max. 3 strony a4)

2 opinie (max. 3 strony a4)

3 opinie (max. 4 strony  a4)

Sporządzenie i wysłanie wezwania do zapłaty listem poleconym

2 wezwania

5 wezwań

10 wezwań

Sporządzenie wniosku o zawezwanie do próby ugodowej

1 wniosek

3 wnioski

8 wniosków

Sporządzenie projektu pozwu lub pisma procesowego

1 projekt

2 projekty

5 projektów

Bonifikata na zastępowanie w procesach sądowych/mediacjach

5%

10%

15%

Dodatkowa godzina pracy prawnika poza pakietem

149 zł + VAT

139 zł + VAT

129 zł + VAT

Minimalny okres korzystania z pakietu

3 miesiące

3 miesiące

3 miesiące

Cena pakietu

449 zł + VAT

799 zł + VAT

1349 zł + VAT

 

ZAMÓW 

 ZAMÓW 

ZAMÓW