REKLAMA

Jak odrzucić spadek: Trzy sposoby, aby upewnić się, że nie zostaniesz wykorzystany

Jak odrzucić spadek: Trzy sposoby, aby upewnić się, że nie zostaniesz wykorzystany

Kiedy dziedziczymy pieniądze lub majątek, naturalne jest, że czujemy się podekscytowani lub zdenerwowani. Niezależnie od tego, czy jesteś beneficjentem dużej sumy pieniędzy, czy mniejszej, powinieneś postępować ostrożnie i poświęcić trochę czasu na przemyślenie sprawy. Dziedziczenie może mieć różne znaczenia dla różnych osób. Niektórzy mogą postrzegać go jako błogosławieństwo od Boga, podczas gdy inni mogą widzieć w nim złowieszczy omen. Skąd więc możesz wiedzieć, czy jest to coś odpowiedniego dla Ciebie? Oto kilka ważnych kwestii, o których należy pamiętać, oraz wskazówki, jak odrzucić spadek, aby nie dać się wykorzystać.

Zdecyduj o swoich potrzebach w zakresie funduszy spadkowych

Bądź ostrożny wobec rad udzielanych Ci przez innych. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli pochodzi ona od członka rodziny, który chce, abyś przejął jego spadek. Uważaj również na informacje, które czytasz w Internecie; czasami informacje mogą być błędne lub źle zinterpretowane. To powiedziawszy, zawsze warto przeczytać o dziedziczeniu i dowiedzieć się o procesie. To może pomóc Ci zdecydować, czy spadek jest dla Ciebie, a także może pomóc Ci lepiej zrozumieć proces zaangażowany.

Poproś o jasne instrukcje, jak masz wykorzystać pieniądze

Zanim zgodzisz się na przyjęcie spadku, bardzo konkretnie określ, na co tak naprawdę potrzebujesz pieniędzy. W wielu przypadkach ludzie, którzy przekazują ci pieniądze, oczekują, że będziesz odpowiedzialny za spłatę ich długów, a także za utrzymanie stylu życia, jaki prowadzili. Oznacza to, że będziesz musiał spłacać ich hipotekę, rachunki za karty kredytowe i nadążać za innymi wydatkami, takimi jak zakupy spożywcze, usługi komunalne i transport. Dobrze jest mieć jasny obraz tego, na co potrzebujesz pieniędzy, zanim je otrzymasz. Pomoże to uniknąć marnowania ich, a także uniemożliwi wykorzystanie ich na niepotrzebne rzeczy.

Zanim cokolwiek podpiszesz, sprawdź, czy nie ma żadnych zaległych długów lub zobowiązań prawnych
Powinieneś spróbować uzyskać jak najwięcej informacji na temat spadku. Najlepiej, jeśli postarasz się zebrać jak najwięcej informacji zarówno od osoby, która chce, abyś przyjął spadek, jak i od jej księgowego. Idealnie, powinieneś spróbować zebrać jak najwięcej informacji od osoby, która chce, abyś przyjął spadek, jak również od jej księgowego.

Chociaż może być kuszące podpisanie dokumentów od razu, powinieneś poświęcić czas na dokładne przeczytanie dokumentów i upewnienie się, że rozumiesz, co podpisujesz. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są wszelkie nieuregulowane długi lub zobowiązania prawne. Może to być wszystko, począwszy od zaległych rachunków medycznych lub kosztów pogrzebu, po podatki od nieruchomości i spłaty długów. Ważne jest, aby sprawdzić i upewnić się, że nie masz żadnych długów, których nie zapłaciłeś, ani żadnych zobowiązań prawnych, o których zapomniałeś. Może to być wszystko od płatności alimentów na rzecz dzieci do podatków lub długów od poprzedniego właściciela.

Zakończenie

Po podpisaniu dokumentów, nie można wrócić i zmienić zdanie. Możesz jednak w każdej chwili dokonać zmian w testamencie. Dlatego upewnij się, że nawet po podpisaniu dokumentów, nadal czujesz się komfortowo z tym, co robisz. Ważne jest, by poświęcić czas na przemyślenie spraw i upewnienie się, że dobrze czujemy się z tym, co robimy. To pomoże Ci uniknąć podejmowania pochopnych decyzji, których możesz później żałować.

Czytaj także