Na czym polegają usługi udzielenia porady i sporządzenia opinii prawnej ?

Porada prawna jest podstawową usługą świadczoną przez prawnika w kancelarii. Jeżeli zależy Ci na jednorazowym spotkaniu z adwokatem, ten rodzaj usługi jest właśnie dla Ciebie. W wypadku kiedy chcesz porozmawiać o swoim problemie prawnym, zastanawiasz się jaką decyzję podjąć, nie jesteś pewien jak postąpić – nie zwlekaj, zadzwoń lub napisz. Niezależnie czy Twój problem dotyczy prawa karnego, sprawy rodzinnej, spadkowej, nieruchomości czy odszkodowania. Umów się na poradę prawną w Kancelarii Audens we Wrocławiu ! Odpowiemy na nurtujące Cię pytania oraz wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Zależy Ci na szczegółowym i wyczerpującym wyjaśnieniu trapiącego Cię zagadnienia? Porada prawna jest niewystarczająca? Potrzebujesz pisemnej informacji o swojej sytuacji prawnej? Zdecyduj się na usługę opinii prawnej naszej Kancelarii Audens. Otrzymasz rzetelną i kompletną opinię prawną. Forma pisemna opinii umożliwi Ci późniejsze posłużenie się nią przed organami, instytucjami lub na inne potrzeby własne.

Pamiętaj, opinia prawna z reguły ma na celu obszerne wyjaśnienie problemu. Zawarta w niej  treść pozwala na przeanalizowanie omawianego zagadnienia w każdym jego aspekcie. Może ona zawierać np. szczegółowe wyjaśnienie wszystkich możliwych rozwiązań konkretnego problemu wraz z skutkami prawnymi.

Chcesz z wyprzedzeniem zaplanować swoje działania i przewidzieć ich skutki na kilka lat? Opinia prawna jest dokładnie dla Ciebie.

Czy Kancelaria Audens świadczy porady prawne przez internet?

Nie jesteś z Wrocławia ? Dotarcie do siedziby naszej kancelarii to dla Ciebie zbyt duży problem ? Nie przejmuj się, możesz skorzystać z usługi – porady prawnej on-line! Jeśli nie masz możliwość spotkać się w naszej siedzibie we Wrocławiu, wystarczy, że opiszesz swój problem w formularzu kontaktowym poniżej. Napisz o interesującym Cię zagadnieniu, a otrzymasz wiadomość zwrotną wraz z wyceną porady. Po zaakceptowaniu kwoty oraz daty realizacji otrzymasz na wskazany przez Ciebie adres e-mail żądaną odpowiedź. W ten komfortowy i szybki sposób, bez konieczności wychodzenia z domu, otrzymasz poradę prawną on-line.

Jaki jest koszt porady prawnej ?

Potrzebujesz adwokata jednak nie wiesz ile będzie kosztować jego pomoc? Na wstępnie warto wskazać, że wycena udzielonej Ci porady prawnej zawsze jest dokonywana darmowo. Możesz zatem bez obaw opisać w formularzu kontaktowym swój problem, a w wiadomości zwrotnej otrzymasz informację o wysokości naszego honorarium.

Koszty konkretnej porady prawnej ustalane są indywidualnie, gdyż żadna ze spraw nigdy nie jest taka sama. Głównymi czynnikami wpływającymi na wysokość honorarium są w szczególności:

  • nakład i czas pracy adwokata;
  • charakter i stopień zawiłości sprawy;

Informacja o kosztach pomocy adwokata następuje po przeanalizowaniu sprawy i określeniu zakresu oczekiwanej pomocy prawnej przez klienta.

Wychodząc jednak naprzeciw nieustannym pytaniom o cennik można w przybliżeniu na podstawie wieloletniej praktyki wskazać, że najczęściej koszt porady prawnej to kwota od 150-300 zł netto.